Darmowa energa
Panele słoneczne
Pompy ciepła

O czym warto pamiętać przed montażem paneli fotowoltaicznych?


Montaż paneli fotowoltaicznych to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób prywatnych oraz przedsiębiorców. Energia ze słońca jest nie tylko ekologiczna, ale również pozwala sporo zaoszczędzić. Jednak przed rozpoczęciem prac trzeba zadbać o kilka kwestii i dobrze rozplanować cały proces. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Od czego zależy koszt fotowoltaiki i prac montażowych?

Jedną z ważniejszych kwestii, które interesują osoby planujące inwestycję w panele fotowoltaiczne, są koszty, które się z tym wiążą. Warto pamiętać, że można wówczas skorzystać z rozmaitych ulg czy dofinansowań, co znacząco odciąża inwestorów. Na przykład w przypadku instalacji fotowoltaicznych dla domu może to być dopłata w ramach programu „Mój Prąd” oraz odliczenie podatku.

Jeśli chodzi o czynniki, które wpływają na ostateczne koszty, to zaliczamy do nich przede wszystkim rodzaj i jakość wybranych komponentów. Znaczenie ma również wielkość instalacji. Przy wycenie będzie brany pod uwagę też rodzaj pokrycia dachowego. Ewentualne trudności przy montażu (na przykład dach o nietypowych kształtach) także są istotne.

Dlaczego profesjonalny montaż jest tak ważny?

Czasami zdarza się tak, że osoby lub przedsiębiorstwa, które planują inwestycję w fotowoltaikę, poszukują sposobów na optymalizację kosztów. Nie ma w tym nic dziwnego, jednak na materiale oraz instalacji nie powinno się oszczędzać. Fotowoltaika dla firm montowana przez profesjonalną ekipę jest gwarancją doboru optymalnych elementów i solidnego posadowienia paneli, co jest gwarancję bezpiecznego użytkowania.

Poza tym specjaliści przeprowadzający instalację dopilnują, aby elementy były ustawione w odpowiednim kierunku i pod dobrym kątem, skutecznie zabezpieczą je przed uszkodzeniem i zamontują tam, gdzie nie ma naturalnych lub sztucznych przeszkód.

Wróć