Darmowa energa
Panele słoneczne
Pompy ciepła

Jak wykorzystać fotowoltaikę do ogrzewania domu?


Rosnące ceny energii, zmieniające się przepisy w zakresie stosowania ekologicznych źródeł ciepła, a także dofinansowania z programów takich jak Czyste Powietrze sprawia, że coraz chętniej wybieramy nowoczesne źródła ciepła. Takie technologie, jak fotowoltaika pozwalają na produkcję tańszego prądu przez każdego posiadacza instalacji, a dzięki połączeniu z pompą ciepła tworzą hybrydową instalację, dzięki której można też wyprodukować ciepło.

Zalety montażu paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika stanowi jedno z odnawialnych źródeł energii, które do produkcji prądu wykorzystuje promieniowanie słoneczne. Jest to instalacja ekonomiczna, ekologiczna oraz stabilna pod kątem inwestycyjnym. Wytworzoną energię przez panele fotowoltaiczne można spożytkować na potrzebny własne, czyli zasilić sprzęt domowy czy wykorzystać do oświetlenia pomieszczeń. Instalacja nie emituje zanieczyszczeń, jest odporna na działanie zróżnicowanych czynników zewnętrznych, nie wymaga konserwacji i działa niemal bezawaryjnie. 

Ogrzewanie elektryczne zasilane fotowoltaika

Ważną zaletą instalacji fotowoltaicznej jest to, że może działać we współpracy z innymi źródłami jak na przykład pompa ciepła czy piec elektryczny. Tworzą one systemy hybrydowe, których prąd produkowany przez panele fotowoltaiczne jest przekazywany do urządzeń wytwarzających ciepło. Dzięki temu możemy spożytkować większość energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną, a pozostałą nadwyżkę oddać do sieci. Ciepło wytworzone do ogrzania domu jest praktycznie bez kosztowe, co wpływa na wysokość rachunków, a w skali roku, czy kilku lat generuje duże oszczędności.

Wróć