Darmowa energa
Panele słoneczne
Pompy ciepła

Jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę?


Lata 2019-2021 na polskim rynku fotowoltaicznym określa się mianem boomu. W tym okresie zainstalowano olbrzymią ilość systemów, a panele fotowoltaiczne na dachach domów wyraźnie wpisały się w polski krajobraz. Podstawową motywacją do zakładania fotowoltaiki była wówczas potrzeba korzystania z darmowej energii, co nie dziwi w obliczu wysokich cen prądu. Co istotne, znaczącym powodem tej inwestycji był także szereg dofinansowań, dzięki którym zwrot kosztów instalacji paneli nastąpi o wiele szybciej. Z jakiego rodzaju dopłat można skorzystać obecnie?

Mój prąd 4.0

W tej chwili trwa już czwarty nabór do programu Mój Prąd. Przeznaczony jest on dla gospodarstw domowych na zakup i montaż instalacji PV o mocy od 2 do 10 kW. Jeśli jesteś zainteresowany dofinansowaniem do paneli fotowoltaicznych w Jeleniej Górze, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące aktualnych wytycznych i terminów składania wniosku. Obecnie kwota dotacji wynosi do 7 tys. zł w przypadku mikroinstalacji PV lub do 16 tys. zł, jeśli chodzi o magazyn energii.

Czyste Powietrze

W ramach programu Czyste Powietrze osoby fizyczne mogą otrzymać dofinansowanie na termomodernizację domu. Głównym celem tego programu jest zupełne wyeliminowanie przestarzałych kotłów na paliwa stałe, choć obejmuje on także montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej. Mimo że kwoty dotacji ulegają zmianom, nabór prowadzony jest nieprzerwanie od 2018 roku.

Agroenergia

Program Agroenergia przeznaczony jest wyłącznie dla rolników. Jego pierwsza część obejmuje mikroinstalacje PV, pompy ciepła i magazyny energii, a nabór trwa do końca września 2025 roku lub do wcześniejszego wyczerpania środków. Dofinansowaniem w kwocie maksymalnie 25 tys. zł może być objęty zakup i montaż paneli fotowoltaicznych do 50 kW mocy.

Wróć