Darmowa energa
Panele słoneczne
Pompy ciepła

Jak działają pompy ciepła?


Pompy cieplne pozwalają efektywnie i ekologicznie uzyskać ciepło dla domu i wody użytkowej, a przy tym są energooszczędne. Stąd tak duże zainteresowanie tymi urządzeniami.

Jaka jest zasada działania pompy cieplnej?

Coraz bardziej wzrasta świadomości ludzi, jeśli chodzi o dbanie o środowisko naturalne. Stąd coraz więcej osób stawia na przyjazne dla przyrody metody pozyskiwania energii. Właściwym eko kierunkiem jest instalacja pompy cieplnej. Jest to urządzenie, które służy do ogrzewania lub ewentualnie chłodzenia domu oraz podgrzewania wody użytkowej. Urządzenie, w zależności od rozwiązania, pozyskuje energię z wód gruntowych lub powietrza. Do wykorzystywania ciepła z otoczenia nie wymaga zbyt dużej mocy elektrycznej. Do napędu procesów i do działania wersji obiegowej wystarczy niewielka ilość prądu. Pompa chodzi niemal identycznie jak lodówka, tylko na zasadzie odwróconego działania. Urządzenie pobiera powietrze z przestrzeni zewnętrznej i przekazuje jego energię do domu w postaci ciepła.

Gdzie można stosować pompy ciepła?

Pompy ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu nie emitują gazów cieplarnianych, są urządzeniami bezopadowymi i potrzebują niewiele energii elektrycznej. System ogrzewania wykorzystujący to rozwiązanie nie wymaga codziennej obsługi. Po realizacji inwestycji pozostaje jedynie dostosować pracę do instalacji grzewczej i ustawić wymagane wartości. Urządzenie będzie pracować zgodnie z ustawieniami, bez konieczności naszej ingerencji. Pompy ciepła instalowane są zarówno w nowych budynkach, jak i w modernizowanych. Mogą zasilać grzejniki, klimakonwektory, a także ogrzewanie podłogowe. W zależności od potrzeb, może być jedynym źródłem ciepła albo stanowić uzupełnienie dla już istniejącego systemu. Szczególnie polecane są ze względu na niższe koszty ogrzewania. Montaż odpowiedniego urządzenia możemy zamówić w firmie KIMPOL. Specjaliści w razie potrzeby pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Wróć